Pulcsi maradék fonalból

Pulcsi maradék fonalból

Elkészült a maradék fonal pulcsi. És szuper lett. Nagyon jó kis móka volt horgolni, jó volt a minta, haladós és könnyed, elég lett a fonal, úgyhogy minden klappolt. Még a fazonja is igazán tetszetős.

Jöjjenek hát a részletek.

Korábban írtam már arról, hogy mennyire macerás volt kiválasztani a mintát, amiből a pulcsit szeretném megcsinálni. Végre elkészültem, így most mutatom is, milyen lett.

Rövid ujjú pulcsi maradék fonalból

A pulcsi leírása itt érhető el angol nyelven, ingyenesen a For the frills blog jóvoltából.

Videó az elkészítéséről

A For the frills blog video tutorial-ja

Nos. Egyrészt néhány dolgot meg is akartam rajta változtatni, másrészt volt, amit véletlenül sikerült megváltoztatnom, mert nem figyeltem rendesen a leírásra. Elmesélem azt is, hogy mik voltak ezek

Változtatások az eredeti mintához képest

  • először is. A pulcsim rövid ujjú lett. Ezt menet közben döntöttem, és több oka is volt. Valószínűleg elég lett volna a fonalam, de valahogy nem akaródzott. Nem maradt minden színből, így nem tudtam volna követni a pulcsi mintázatát. Azon kívül valahogy azt éreztem, hogy már így is elég súlyos és meleg darab lett, valahogy soknak éreztem volna.
  • normál hosszúságúra horgoltam. Egyszerűen nem kedvelem (és nem is áll jól nekem) ezt a rövid fazont. Ezt már a kezdés előtt eldöntöttem.
  • L-es méretben akartam nekikezdeni, de végül 9-esről 8-as tűre váltottam, hogy minél kevésbé legyen laza és lyukacsos a minta. Gondolkodtam, hogy kelleni fog-e az XL-es, nem voltam benne biztos, de jó, hogy végül a nagyobb méretnél maradtam, így megkíméltem magam egy esetleges bontástól.
Pulcsi és póóózz

Véletlen változtatások

  • rendesen el kellett volna olvasnom a mintát. Szóval a pulcsi ugyan körben készül, mégis a leírás szerint oda-vissza, fordulással kell haladni. És ennek oka van, viszont már a felénél járhattam a munkának, amikor észrevettem ezt, és bontani nem akartam. Azért kell oda-vissza haladni, mert amikor körben dolgozunk (folytatólagosan), akkor a szemeknek lesz egy minimális dőlése a munka irányába. Ettől kicsikét „félrehord” a kész darab. Nem jelentős, talán nem is igazán látszik, de ha valaki nagyon precíz és pontos akar lenni, erre mindenképp oda kell figyelni. Ha oda-vissza haladsz, akkor körönként változik a dőlésszög, és a kész darab szimmetrikusabb lesz.
  • mivel nem egy színből készítettem a pulcsit, így az alsó passzé előtt be kellett iktatnom a passzé színével egy plusz rövid pálcás sort. Mivel a passzé relief pálcákkal készül, így az eltérő szín a hurkolásnál is megjelent volna. Ez persze nem feltétlenül lett volna baj, de elkezdtem, nem tetszett. És a plusz sor beiktatásánál döntöttem.
Kényelmes, jó viselet az új pulcsim. Igazán melengető darab

Praktikák

Végül pedig szeretném felhívni a figyelmeteket két jópofa trükkre, amit ezen a pulcsin remekül lehet gyakorolni.

  • passzé relief pálcákkal – kötött hatású passzét többféle módon is létrehozhatunk horgolással. Az én személyes kedvencem a hátsó szálba öltött pálcákkal való operálás. Erről bővebben itt olvashatsz.
  • soremelés egyráhajtásos pálcákkal – általában a soremelést egyráhajtásos pálcák esetében 3 láncszemmel (időnként 2 láncszemmel) készítjük. Nézzük meg a pulcsi készítés videót. Egészen máshogy emeli a sort. Csűr egyet, meg csavar, és kész is. Nekem nagyon tetszik ez a módszer, és szerintem jobban is hasonlít a „valódi egyráhajtásos pálcára”, mint a láncszemek.

2 thoughts on “Pulcsi maradék fonalból

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük