Rózsák

Rózsák

Egyszerű és szépséges rózsák készültek szombaton a csillaghegyi gyapjúnapon. Ha szeretnétek még jobban begyakorolni, vagy nem volt lehetőségetek eljönni, de megpróbálnátok elkészíteni, akkor itt a lehetőség. Megmutatom az angol nyelvű videót, és elkészítettem a magyar nyelvű leírást is.

Nagyon szeretem Naztazia videóit, leírásait. A blogját korábban bemutattam már nektek. Kezdőknek elég szemléletes, ugyanakkor haladóknak sem túl lassú. Nagyon eltalálja az egyensúlyt, hogy a horgolni vágyókat lekösse, akár kezdő, akár gyakorlott már az illető. A videói angol nyelvűek, de az angol nyelvű leírás is megjelenik feliratként. De akkor se essünk kétségbe, ha nem ismerjük a nyelvet, vagy az angol horgolós rövidítéseket, mert tényleg nagyon klasszul mutatja be a dolgokat.

Örömmel ajánlom Naztazia youtube csatornáját, ahol megtaláljátok a szombaton alkotott rózsák elkészítését bemutató videót is, mellette pedig rengeteg szuper horgolós videót. Kezdőknek, haladóknak és profiknak egyaránt.

Videó a rózsák elkészítéséhez

Nézzük is meg a rózsák elkészítését:

A rózsa elkészítése

Leírás magyar nyelven

Ez a rózsa minta szuper, a legegyszerűbb, amit találtam, ugyanakkor legalább olyan mutatós, mint bármelyik másik. Mindössze 3 sor, amelyben láncszemet (lsz), rövid pálcát (rp) és 1 ráhajtásos pálcát (erp) kell használnunk.
További jelmagyarázat: (x)*n – a zárójelben lévő rész ismétlése n-szer

  1. sor: 31 lsz (fordulunk)
  2. sor: 30 rp, 1 lsz sormagasítás (fordulunk)
  3. sor: első szembe (1 rp, köv. szembe 5 erp, köv. szembe 1 rp)*10

Eldolgozzuk a munkát és elvágjuk a szálat, kb. 15 cm hosszúságút hagyva az összevarráshoz.

Ezzel tulajdonképpen el is készült a rózsánk. A munka szépen kunkorodik, a sor elejétől úgy tekerjük fel, ahogy adja magát. Kb. 3 réteg szirom fog kialakulni, amelyet alulról felfelé öltünk át egy összevarrótűvel, úgy, hogy mindhárom rétegen átszúrjunk, majd vissza felülről lefelé úgyanígy. Agyon varrni sem kell, ez az egy öltés nagyjából elég is neki, szépen összeáll.

Tehetünk rá kulcskarikát kulcstartónak vagy biztosítótűt, kitűzőnek, de egyéb felhasználási lehetőségeket is találhatunk neki, olyan szép és mutatós.

Nehézségi szint: könnyű (kis gyakorlatot igénylő)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük