Lábszármelegítők

Lábszármelegítők

Folytassuk a sort még mindig a téli kiegészítőkkel. Nézzünk egy egyszerű, gyorsan elkészíthető, ugyanakkor látványos lábszármelegítőt. Ez egy olyan szuper kiegészítő télre, hűvösebb őszre és tavaszra, ami igazán hasznos. Melegíti a lábat, és baromira látványos tud lenni. Úgyhogy hajrá lábszármelegítő!

Mória Balrogja

Árnyék és láng… ahogy összeraktam a színeket, ez jutott eszembe. Szóval ez bitang egy darab lett.

Nem kerestem új mintát, hanem az igazán nagyon kedvelt, sokszor elkészített ujjatlan kesztyű leírást alakítottam át lábszármelegítővé. Amivel igazán nem volt nehéz dolgom, csupán egy-két apróbb trükköt igényelt.

Az árnyékhoz a Nako Ombre fonalát választottam, a láng pedig a magyar Dörögdi gyapjúból készült. Dupla szállal dolgoztam, mert szeretek haladni. A kétféle fonal hasonló vastagságú, teljesen jól lehet őket kombinálni.

Az eredeti ujjatlan kesztyű videóját szintén ebben a posztban találjátok meg.

Készült egy visszafogottabb darab is zöld-sárga-narancs-barna színekből:

Itt a teljes lábszármelegítő Dörögdi gyapjúból készült. Szintén dupla szállal. Fantasztikusan melegít is.

Viszont most nézzük a lábszármelegítővé átalakítás menetét.

Praktikák

  • Méret meghatározása. A passzét akkorára horgoljuk, hogy a bokánkon kényelmesen körbe érjen. Azt figyelembe kell venni, hogy cipőre, csizmaszárra, harisnyára vagy nadrágra húzzuk rá általában, és így is jó legyen.
  • A mintát ugyanúgy készítjük, mint a kesztyűnél, csakhogy itt a befejezés is passzéval történik, és itt szükség is lesz egy kis trükközésre. Én az egészet egyben horgoltam. A minta utolsó körének befejezése után, ahogy kúszószemmel bezártam a kört, ugyanannyi láncszemet horgoltam, ahány szemmel kezdtem az alsó passzét. Plusz egy szem a fordulásra. Tehát, ha 7 szemből állt az alsó passzé, akkor most 8 láncszemet készítettem. Majd fordulunk és a második szemtől kezdve minden szembe készítünk egy rövidpálcát. (7 rp lesz). A fordulást úgy csináljuk, hogy az utolsó kör következő két szemének alsó szálába hurkolunk, és az lesz a forduló láncszeme. Megfordítjuk a munkát. Az első szem sima rp, utána 5 hátsó szálba öltött rp, majd az utolsó szem megint sima rp. 1 láncszem és újra fordulunk.
  • Ha ez túl bonyolult lenne, akkor megoldható úgy is a passzé, hogy azt külön meghorgoljuk (ugyanannyi sorral, ahány sorral az alsó passzét készítettük), összehorgoljuk körré, mint a kezdésnél. Végül hozzávarrjuk a munkához. Ebben az esetben is figyelni kell arra, hogy az utolsó sor alsó szálaiba öltsünk a varrásnál, mert ekkor jön ki szépen a minta utolsó sora.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük